6.01.2015

Liebster Blog Awart

Już kiedyś brałam w tym udział, ale blogowe łańcuszki znów stały się popularne i dostałam aż cztery nominacje więc wracamy do zabawy ;).

Dla niewtajemniczonych, zasady:
Nominacja do zabawy jest otrzymana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała a następnie nominować kolejne 11 osób ( informując ich o tym) oraz zadać im 11 pytań. Nie można nominować osoby którą Cię nominowała.


Pytania od Zuzy z bloga thestryofmydog.blogspot.com:

1. Jakiej rasy był Twój pierwszy pies?
Tak na prawdę nigdy nie miałam rasowego psa. W moim domu pierwszy był adoptowany kundelek Kacperek, miałam wtedy 2 lata.

2. Twój obecny pies spełnia twoje oczekiwania? Dlaczego tak/nie.
Tak, mam dwa wspaniałe psy :). Co prawda nie są ideałami, ale spełniają moje oczekiwania. Są inteligentne, aktywne, nastawione na pracę z człowiekiem, chętnie uczą się nowych rzeczy, bawią się itd. Sprawiają pewne problemy, ale dzięki temu mam okazję do zdobywania większej wiedzy o szkoleniu.

3. Jaka jest Twoja ulubiona firma produkująca psie akcesoria?
Nie mam takiej ;P. Z "hand made" lubię DogStyle za duży wybór, stosunkowo niskie ceny, możliwość dogadania się i zamówienia czegoś zrobionego specjalnie pod moje wymagania. Mam od nich dwa szarpaki i smycz z amortyzatorem. Najlepsze szelki Soni to Hurtty, a Kermit ma świetne sledy ZeroDC. Wiele firm jeszcze nie wypróbowałam, ale postanowiłam że nie będę teraz wydawać kasy na głupoty, zbieram na seminaria i sprzęt foto ;). Chociaż marzą mi się szelki Juliusy dla Kermita i mam kilka upatrzonych zabawek z JW Pets i Chuckita.

4. Który psi sport jest Tobie najbliższy? Dlaczego?
Tu też jestem niezdecydowana, nie potrafiłabym wybrać jednego sportu i zrezygnować z innych. Uwielbiam obedience za to zgranie z psem, dokładność, balans pomiędzy motywacją, pobudzeniem, a samokontrolą, myśleniem i skupieniem. We frisbee podoba mi się taki luz, radość, zabawa, ogólnie nie wiem co mnie w tym sporcie na prawdę kręci, ale uwielbiam go.

5. Zakładając blog spodziewałeś/aś się, że się w to wciągniesz?
Tak :).

6. Jak wygląda ulubiona zabawka Twojego psa? A jak zabawka, którą Ty lubisz najbardziej? (oczywiście psia) Dodaj zdjęcia.
Kermit kochał Konga Wet Wubbę, ale najpierw się podarła, a potem ją zgubiliśmy i to na własny m podwórku.

teraz jego ulubiony jest futrzak z piłką:


a Sonia niezmiennie kocha swoje futra na amortyzatorach:


7. Masz ulubione zdjęcie swojego psa? Dodaj je.
Nie mam, za wiele zdjęć mamy.

8. Gdybyś miał/a opisać swojego psa jednym wyrazem, jak on by brzmiał?
hmmm... Kermit - wariat, Sonia - moja dzidzia :)

9. Chciałbyś/abyś za ok. 5 lat dalej blogować?
Tak

10. Lubisz czytać psie blogi? Dlaczego tak/nie.
Tak, bardzo to lubię. Sama nie wiem dlaczego, to po prostu wciąga ;).

11. Jaką wolisz smycz? Automatyczną, przepinaną, regulowaną czy prostą? 
Prostą, z mięciutką rączką z podszyciem :).


Pytania od Evel z bloga zuzanku.blogspot.com

1. Pies jedynak, dwupies, czipsy czy jeszcze więcej - jaka jest Twoja wymarzona liczba psów i dlaczego akurat taka?
Na razie dwupies to dla mnie najwygodniejszy układ. Myślałam kilka razy o tym jak by się żyło w przyszłości z czipsami, ale za każdym razem dochodzę do wniosku, że nie, dwa psy to liczba idealna, wygodnie jest wyjść na spacer, pojechać gdzieś, nie ma problemu w zmieszczeniu się całą rodzinką do samochodu ;).

2. Jakie aktywności z psem/sport kynologiczny Cię pociąga a jakich absolutnie nie chciałbyś/nie chciałabyś uprawiać? Dlaczego?
Jak już pisałam obedience i frisbee to moje dwa ulubione i nie potrafię z tych dwóch wybrać jednego. Jakiego nie chciałabym absolutnie uprawiać... nic mi do głowy nie przychodzi... wszystkiego chętnie bym spróbowała, dog divingu, tropienia, obrony, ratownictwa, nawet jakiegoś dummy czy treiballu ;). A wiem próby uciągu i inne takie kojarzące się z tymi bullowatymi, jakoś mi się to nie podoba.

3. Ukochana zabawka Twojego psa to...
Tak jak pisałam, Kermit - kiedyś Wet Wubba, teraz futrzak z piłką, Sonia - futra na amortyzatorach.

4. Bez czego Twój pies nie wyobraża sobie udanego dnia?
Zdecydowanie - bez długiego spaceru.

5. Twój pies nauczył Cię...
Cierpliwości i systematyczności.

6. Największy Wasz problem wychowawczy/szkoleniowy jak do tej pory to...? Jak sobie z nim radzisz?
Agresja Kermita do innych psów (podobnie miałam kiedyś z Skwarkiem, ale u niego to wyglądało inaczej i myślę że miało inne podłoże). Na razie pracuję nad ignorowaniem psów znajdujących się daleko i opanowaniem jego emocji. Jak to przerobimy to będę starać się żeby dogadywał się z psami na grupowych spacerach.

7. Coś, czego absolutnie nie zje Twój pies to...
Tylko cytryna przychodzi mi do głowy :D. Sonia nie przepada za warzywami/owocami w ogóle, ale dodane do posiłku zje, a Kermit pochłania chętnie nawet kiszone ogórki, ale cytryny nie zje ;).

8. Jak wspominasz pierwszy dzień Twojego psa w Twoim domu?
Sonia - miałam 10 lat, przywieźliśmy ze schroniska słodziutką, puchatą czarną kuleczkę. Pamiętam jak jechaliśmy z nią samochodem, jak bawiłam się z nią na podwórku, reszta szczegółów wyleciała mi z głowy.
Kermit - ucieczka z kojca który dla niego przygotowaliśmy, rozwalona głową dziura w siatce, lęk separacyjny, cała noc szczekania, wesoło było ;).

9. Idealna rasa czy ideał psa dla Ciebie - jeśli taki istnieje - to...?
Niezbyt wrażliwy, o dość twardej psychice, nie przejmujący się zbytnio moim humorem czy rozpraszającym otoczeniem, nastawiony na pracę z człowiekiem, chętnie bawiący się, towarzyski, lubiący inne psy i ludzi, inteligentny, niezbyt głośny. A wygląd: nie za mały, ale nie olbrzym, lekki, atletyczny, długołapy, krótkowłosy. Szybki, skoczny, skrętny. Podobają mi się kelpie, szczególnie workingi, ale niezbyt dużo jeszcze wiem o tej rasie, więc jeszcze nie jestem pewna czy to byłby odpowiedni pies dla mnie.

10. Najlepsze wakacje z psem - aktywnie, leniwie, góry, morze, a może zupełnie inaczej?
Aktywne! Marzy mi się wyjazd w góry z psami, dużo chodzenia, zwiedzania... Ale lubię też spędzać czas nad wodą.

11. Kto Cię inspiruje, jest Twoim wzorem do działania, autorytetem czy natchnieniem w kynologicznym światku?
Jest kilka osób które podziwiam. Obediencowcy: Asia Hawelt i Magda Łęczycka, za ich wiedzę, podejście do pracy z psem w sporcie, przykładanie uwagi do podstaw. Frisbee: uwielbiam Paulę Gumińską i Anię Radomską. Po prostu wystarczy popatrzeć na ich występy na zawodach :). Paulę poznałam na seminarium, ma mnustwo dobrych rad dla każdego, takich niby oczywistych a jednak bardzo pomocnych. Dodatkowo jest zoofizjoterapełtką i przykłada dużą wagę do fizycznego aspektu psiego sportu, rozgrzewki, przygotowania psa itp.


Pytania od Rafaeli z bloga pusia-i-ja.blogspot.com: (został nominowany mój blog fotograficzny, ale podłączę to już do postu na tym blogu)

1. Najważniejsze marzenie?
Oj dużo tego... nie potrafię wybrać "największego", jedne moje marzenia są bardziej odległe inne bliższe, ale staram się marzyć o rzeczach realnych, które mogę osiągnąć ;). Marzę o tym, żeby wystartować w zawodach obedience i frisbee. Marzę o tym żeby Kermit był bezproblemowym psem któremu mogę ufać, spuszczać go ze smyczy na spacerach, zabierać go na spotkania z innymi psami. Marzę o tym, żeby Sonia była mniej lękliwa, nie rozpraszała się tak w nowych miejscach. Marzę o tym żebym mogła w przyszłości zarabiać na życie robiąc coś co kocham, żebym moja praca była równocześnie pasją.

2 Twój idealny dzień?
Późno wstać, trochę się polenić w domu, wybrać na długi spacer, wieczorem znów się polenić... Większość dni wolnych to moje idealne dni ;).

3. Jak się motywujesz?
Myślę o celu do którego dążę, zazwyczaj na mnie działa.

4. Czego żałujesz w życiu?
Niczego, jak na razie nie żałuję niczego :).

5. Za co kochasz swojego psa?
Za to że są, chociaż są takie momenty, że doprowadzają mnie do szału to tak czy siak są cudowne :).

6. Co was łączy?
Mnie z moimi psami? W sumie... no mieszkamy razem, lubimy jeść, odpoczywać, spacerować.

7. Macie jakieś wspólne plany?
Chyba jedyne plany moich psów to: spać, jeść i żeby nas pańcia wzięła na spacer. A moje plany związane z nimi: żebyśmy byli szczęśliwi, rozwijali się w sporcie i naprawili problemy wychowawcze, żeby nam się dobrze żyło ze sobą na co dzień.

8. Do czego masz słabość?
Do czekolady! Nie mogę jej mieć w domu, bo znika w tempie błyskawicznym.

9. Co cię denerwuje?
Ludzie, mnóstwo ludzi mnie denerwuje.

10. Jaka jest Twoja wymarzona podróż?
Marzy mi się wyjazd w góry z psami, np. na tydzień. Wspólne piesze wyprawy po górach... :)

11. Ile czasu dziennie poświęcasz swojemu psu?
Niestety, niewiele i ciągle mam do siebie o to pretensje. Teraz zimą spacerujemy około godziny, około 30 min zajmuje mi trening z każdym psem z osobna (z Sonią ćwiczymy obedience i ostatnio też elementy agility, a z Kermitem pracujemy obecnie nad ignorowaniem psów), wieczorem jeszcze robimy sobie sesję jakiejś sztuczki czy elementu obi w domu. Latem dłużej spacerujemy, więcej czasu spędzamy po prostu razem na dworze.


Pytania od Pauliny z bloga suzithedog.blogspot.com:

1. Dlaczego wybrałaś/eś właśnie to imię dla swojego psa? Wiąże się to z jakąś historią? 
Oba imiona moich psów to był przypadek i oba wymyśliła moja mama :D. Za każdym razem było tak, że gdy wracaliśmy ze schroniska z psem w samochodzie i zastanawialiśmy się nad imieniem padała propozycja "Sonia" czy "Kermit" i mi się tak spodobało że zostało ;).

2. Jaki był Wasz największy sukces? 
Ja i Sonia, wrzesień 2014, seminarium frisbee, nasze pierwsze wejście drugiego dnia - szarpanie się zabawką!

3. Przedmiot bez którego nie mógłby się odbyć trening... + dlaczego?
Smaczki, bez nich nie mogę mogę na razie psa, zabawki i nagroda socjalna są jeszcze zbyt słabym argumentem.

4. Czy istnieje według Ciebie rasa idealna? Dlaczego tak/nie? 
Nie istnieje, każdy człowiek jest inny i ma inne wymagania odnośnie swojego psa. Potrzebne są małe kanapowce, duże aktywne psy itd. Nawet w środowisku psich sportów: jednej osobie zależy na psie o silnej psychice, inna woli wrażliwe psy.

5. Największą motywacją Twojego psa jest...? 
Pycha smakołyki, np. wątróbka.

6. Leniwe dni - jak wygląda to u Was? 
Siedzimy w domu, latem na podwórku...

7. Dlaczego akurat psy? Czemu nie króliki, koty i chomiki itp? 
Bo psy są zwierzętami które chętnie pracują z człowiekiem, od początku były hodowane po to żeby odgrywały jakąś rolę w życiu ludzi, pomagały im w jakiś sposób.

8. Jaką cechę cenisz najbardziej w swoim psie?
To że potrafią zarówno aktywnie spędzać czas na bieganiu po lesie, jak i lenić się ze mną przed telewizorem :).

9. Czy wiążesz swoje zainteresowanie z przyszłością (np. praca)? 
Oczywiście, bardzo bym chciała w przyszłości zarabiać na życie moją pasją. Jako dziecko byłam pewna że chcę być weterynarzem, teraz nie wiem, może wet, może behawiorysta, a może stanie na fotografii...

10. Coś z niczego, czyli- czy wykonałaś/eś samodzielnie jakąkolwiek zabawkę dla swojego psa? 
Kiedyś zrobiłam polarowe szarpaki, jakiś czas temu uszyłam też szarpak z futrzanego kołnierza od kurtki i kawałka starej smyczy.

11. Gdzie chciał(a)byś pojechać ze swoim psem? 
Już pisałam, wycieczka w góry! To mi się marzy.


edit...
Pytania od Mileny z bloga kudlatesprawy.blogspot.com

1. Skąd wzięła się Twoja pasja do psów?
Zwierzęta uwielbiałam od zawsze, psy pokochałam mając około 5 lat. Nie wiem za sprawą czego to się stało, że akurat psy skradły moje serce i stały się moją pasją, a nie np. koty.

2. Czy masz jakieś inne pasje? 
Fotografia

3. Myślisz o kolejnym psie, jak tak to jaka rasa, a może kundelek?
Na razie nie. Trzy psy to dla mnie na razi za dużo, poza tym nie czuję potrzeby posiadania kolejnego czworonoga. Może gdy będę dorosła, będzie mnie stać na utrzymanie trzech psów, będę miała na to czas, a Kermit na tyle ogarnięty że nie będzie sprawiał problemów wychowawczych. Nie wiem czy mój kolejny pies będzie rasowy czy nie. Z jednej strony fajnie byłoby mieć sportowego szczeniaka z hodowli, którego mogłabym od początku wychowywać po swojemu, ale z drugiej strony odwiedzając schronisko widzę tyle bezdomniaków, niektóre są wspaniałymi psami, które świetnie nadawałyby się do sportu.

4. Co cię bardziej cieszy; początkowa porażka i sukces czy początkowy sukces i porażka?
Początkowa porażka, a potem sukces. Np. kiedy Kermit nagle zaczął mieć mnie gdzieś, a potem zaczęłam pracować z nim od początku i pojawiły się pierwsze małe postępy. Albo kiedy nie najlepiej nam szło z Sonią w obedience, a po seminarium wróciłam do podstawowych podstaw, tego co robi się ze szczeniakiem i po około miesiącu było widać bardzo dużą poprawę. To mi daje największą radość i daje motywację do dalszego działania.

5. Co sądzisz o TTB?
Zdecydowanie nie jest to mój typ psa.

6. Jaki jest Twój ulubiony psi sport, dlaczego?
Patrz punkt 4 w pierwszym zestawie pytań.

7. Byłaś kiedyś z psem na obozie/seminarium, gdzie?
Byłam na trzech seminariach: pierwszy raz było to obikowo sztuczkowe semi z Patrycją Kowalczyk w Świdniku - kwiecień 2013, drugi to obedience z Magdą Łęczycką - kwiecień 2014, trzeci frisbee-agility (właściwie seminarium dotyczyło podstaw: motywacji i przygotowania fizycznego psa do sportu) - wrzesień 2014. Więcej w zakładce "nasz kalendarz"

8.Wymień najbardziej efektywne sztuczki jakie umie Twój pies.
Chodzi o najbardziej widowiskowe? Chyba vaulty i wskakiwanie na stopy. To się na ogół ludziom najbardziej podoba, ale ja jestem najbardziej dumna z aportu formalnego :).

9. Z czym wiążesz swoją przyszłość? 
Na pewno z psami, nie wyobrażam sobie życia bez nich.

10. Dlaczego zaczęłaś/łeś prowadzić bloga i dlaczego chcesz to kontynuować? 
Zaczęłam to robić tak po prostu, byłam wtedy młodsza, podobały mi się blogi i w ogóle chciałam mieć takie swoje miejsce w internecie. Teraz już wiem, chcę to robić dlatego, że mam dzięki temu uporządkowane wszystkie moje przemyślenia i wydarzenia z naszego życia, kilka miesięcy, lat mogę do nich wrócić i powspominać, obaczyć jak duże postępy robimy i nabrać motywacji do dalszej pracy.


A teraz najtrudniejsze, wymyślić moje pytania. Na prawdę nic mi nie przychodzi do głowy, jak czytam te pytania na blogach to już wszystko się powtarza, nie mam pomysłu na nic nowego.

1. Twój idol, autorytet, osoba którą podziwiasz w psim świecie to... (już było, ale ciekawi mnie jak na to pytanie odpowiedzą inni)
2. Od kiedy interesujesz się psami? Co sprawiło że stały się twoją pasją?
3. Czego w sobie nie lubisz? Jaka jest twoja największa wada?
4. Czego nie lubisz w swoim psie/psach? Co chciałabyś zmienić?
5. Czy lubisz miejsce w którym mieszkasz? Dlaczego?
6. Jaki jest twój ulubiony blog?
7. Od kiedy piszesz bloga?
8. Twój najlepszy sposób na spędzenie wolnego dnia.
9. Masz jakieś swoje ulubione miejsce do którego lubisz wracać? Jeśli tak to jakie?
10. Jak widzisz siebie za 10 lat?
11. Czy twój pies ma jakąś ulubioną sztuczkę, którą najchętniej wykonuje? Jeśli tak to jaką?

Coś tam udało mi się nabazgrolić, a teraz nominacje:
zapraszam do zabawy...
- Zosię
- Gosię
- Natalię
- Olę
- Paulinę
- Karolinę
- Dominikę
- Pamelę
- Magdę
- Hanię
- Zuzię

16 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za odpowiedzi na moje pytania! są super :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe odpowiedzi :D
  Szkoda, że nas jeszcze nikt nie nominował xdd


  Pozdrawiamy Milena&Carmen
  http://kudlatesprawy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, będę musiał się natrudzić nad odpowiedziami, twoje były świetne! Dziękuję za nominację :) !

  OdpowiedzUsuń
 4. OK, już szykuję odpowiedzi :3

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiedziałam, że tak będzie, wiedziałam :D. Trzeba będzie ruszyć mózgownicę choć troszkę :P.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podobają mi się Twoje odpowiedzi :). Mój ideał psa wygląda dokładnie tak samo, chociaż cały czas pojawiają się w mojej głowie różne rasy. I tak nie jestem pewna, czy nie stanie na kundelku- w końcu w nich jest coś, co najbardziej mnie wciąga :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne odpowiedzi i ciekawe pytania :).

  H&F

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuje za odpowiedzi na moje pytania :)
  Miło mi, że poznałam twoje zdanie na różne pytania :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajne odpowiedzi, lubię jak piszesz.
  Widzę znowu nawał nominacji do LBA :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej;
  Nominowałam Cię do LBA, jeżeli jesteś chętna do udziału w zabawię zapraszam tu:
  http://kudlatesprawy.blogspot.com/2015/01/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyjemnie się czytało :D No i nowy wygląd bloga mega!

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo miło się czytało :) Świetny wygląd bloga! :D

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Twój idol, autorytet, osoba którą podziwiasz w psim świecie to... (już było, ale ciekawi mnie jak na to pytanie odpowiedzą inni)

  Wiele osób cenię z psim świecie. Oczywiscie takie osoby jak Monika Rylska czy Asia Hewelt bardzo podziwiam, ale wśród zwykłych psiarzy też jest masa ludzi, którzy poświęcają swojemu psu mnóstwo czasu, mimo że wiedzą, że nie wystartują z nim na prawdziwych zawodach...

  2. Od kiedy interesujesz się psami? Co sprawiło że stały się twoją pasją?

  Od 3 lat. Dokładnie nie pamiętam jak to się stało, że się nimi zaczęłam interesować :D W prawdziwą pasją zaczęło się to przeobrażać po spotkaniu z Zuzią od Atoma ;)

  3. Czego w sobie nie lubisz? Jaka jest twoja największa wada?

  Lenistwa

  4. Czego nie lubisz w swoim psie/psach? Co chciałabyś zmienić?

  Mówi się, że dostajemy psa nie takiego jakiego chcemy, ale takiego jakiego potrzebujemy :)
  Więc nie będę narzekać na mojego głupola

  5. Czy lubisz miejsce w którym mieszkasz? Dlaczego?

  Nie. Warszawa jest zbyt tłoczna. Jednak z drugiej strony jest tu wielu prawdziwych psiarzy ;)

  6. Jaki jest twój ulubiony blog?

  Uwielbiam blog Natalii Śliwińskiej, bo to najbardziej kreatywna osoba jaką znam. Twój też uwielbiam, bo przy czytaniu widać prawdziwą pasję.

  7. Od kiedy piszesz bloga?

  Hm, w marcu chyba minie rok..

  8. Twój najlepszy sposób na spędzenie wolnego dnia.

  Spacer plus sesja. Pod wieczór film i kakao z bitą śmietaną

  9. Masz jakieś swoje ulubione miejsce do którego lubisz wracać? Jeśli tak to jakie?

  Puszcza Augustowska i Beskid Niski.

  10. Jak widzisz siebie za 10 lat?

  Mam w planach klubokawiarnię w Warszawie przy np. polach mokotowskich, gdzie poza ciastami dla ludzi, można by też kupić ciastka dla psów :) To, plus usługi behawiorystyczne oraz profesjonalne zwierzęce sesje...

  11. Czy twój pies ma jakąś ulubioną sztuczkę, którą najchętniej wykonuje? Jeśli tak to jaką?

  Daj głos :D Tylko że akurat ja ją już przestałam lubić :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że to się odpowiada na swoim blogu, ale nie przepadam za takimi postami :)

   Usuń
 14. Jesteś jedną z nielicznych osób, które rozwinęły swoje odpowiedzi na pytania, a to duży plus przy takich łańcuszkach.
  Pozdrawiamy z Kepi :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Super odpowiedzi :)

  http://czarekkochanykundelek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Polecany post

Aport zabawki

Pies zwiewa z szarpakiem po wygraniu go, kładzie się i gryzie fajną piłkę, po złapaniu dysku leeeeci zrobić z nim wielką rundkę dookoł...