Przejdź do głównej zawartości

Pokazy w szkołach w Ciechanowcu


3 czerwca miałyśmy okazję robić z Sonią całkiem poważne pokazy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Ciechanowcu. Zostaliśmy tam zaproszone przez Malwinę, prezes Podlaskiej Fundacji Empatia, razem z Paulą (motorem napędowych naszego schroniskowego wolontariatu, a przy okazji behawiorystką) miałyśmy trochę pogadać i pokazać.

Rolą Pauli było pokazanie prezentacji i pogadanie o schronisku, wolontariacie, mowie ciała psa, w gimnazjum też więcej o sterylizacji, różnicach między dobrymi a złymi schroniskami, najczęstszych problemach behawioralnych psów i przyczynach dlaczego wracają z adopcji. Malwina o miejscowych bezdomniakach przejętych i wyadoptowanych przez fundację. Ja miałam powiedzieć co nieco o sobie, jako wolontariuszce i osobie zajmującej się sportem z psami, Soni jako psie z naszego schroniska i pokazać kilka sztuczek. Jak pewnie się domyślacie, So była największą atrakcją, szczególnie w podstawówce ;).Ja byłam bardzo słabo przygotowana, właściwie w drodze obmyśliłam sobie jakikolwiek plan a w końcu poszłam raczej na żywioł.
Miałyśmy 3 pokazy jednego dnia, grupa młodsza w szkole podstawowej, starsza i potem jeszcze gimnazjum. Sonunia była taka dzielna! Wszystkie pokazy na tym samym poziomie skupienia, ogólnie cały dzień była podniecona i chętna do pracy, a dzień musiał być dla niej męczący (długa droga samochodem, dwa pokazy w jednej szkole, kolejny w drugiej, obiad w domu Malwiny w towarzystwie jej czterech psów, znów długa droga do domu). Bardzo mnie cieszy że mogę być jej tak pewna, że w każdych warunkach się skupi, może nie zrobi wszystkiego super szybko i dokładnie, ale zawsze jest wyluzowana i zrobi o co ją proszę.


Już tego samego dnia pojawiłyśmy się na stronie internetowej szkoły :) mają tempo - http://www.kopernik.webd.pl/news.php?readmore=1711

Komentarze

 1. Fajnie, że są organizowane takie 'spotkania' :) To zdecydowanie otworzy temat schroniskowy, dzieci będą wiedzieć coś więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale macie fajnie.. Naprawdę bardzo dobrze wam szło, aż żałuję, że nie ma takich "spotkań i pokazów" w mojej szkole.

  Pozdrawiamy
  Biały Krukk

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas to można raczej pomarzyć o takich pokazach, świetnie Wam poszło!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie że dzieci mogą się edukować pod kątem psów, ich zachowań, adopcji itp.
  P.s. Sonia stoi w tym pojemniku tak samo pokracznie jak mój Niko :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie pokazy to genialna sprawa :) Fajnie, że miałyście okazję wziąć w tym udział.

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas w szkole można się pokazać na dniach talentu ale raczej bym nie wystąpiła, miałam w tym roku ale zrezygnowałam tylko dlatego że nie każdy podziela "talent" w nauczenia psa jakiś szczutek :P
  Fajnie że wystąpiliście w szkole, szczególnie to że pewnie młodsi spróbują ciebie naśladować :)
  Pozdrawiam,
  goldenowelove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. o jak fajnie :) szkoda, że w mojej szkole nie było takich pokazów, możliwe, że weszłabym w psi światek dużo szybciej :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak cattle dog zmienił moje podejście do obedience

Wiecie co?  Cattle dog nie nadaje się do obedience. kropka.  Słuchałam to od ich właścicieli którzy z nimi trenują, czytałam teksty jak te do których linki wrzucam na końcu (wszystkim zainteresowanym rasą bardzo bardzo polecam). A mimo wszystko, wtedy kiedy bardzo mi zależało na tym sporcie, uparcie szukałam dla siebie szczeniaka acd. I wiecie co jeszcze? Kurde, zrobiłabym to jeszcze raz!

Bieganie z psami

Bieganie to od jakiegoś czasu jedna z moich ulubionych form spędzania czasu z psami. I jedna z moich ulubionych form spędzania czasu z sama sobą....

Piszę ten tekst w oparciu o moje własne doświadczenia. Nigdy nie biegałam wyczynowo, nie mam fachowej wiedzy w tym kierunku, dlatego nie traktujcie tego co piszę jak wypowiedzi eksperta w temacie. Startowałam w 3 dogtrekkingach, ostatnio 2 lata temu i na razie nie planuję żadnego. Sama startowałam w jednym miejskim biegu na 10 km i też nie mam parcia żeby zgłaszać się na kolejny, ale kiedyś na pewno jeszcze to zrobię, bo to było całkiem fajne. A piszę ten post żeby opowiedzieć Wam od czego u mnie się zaczęło, jak to się stało że tak mi się spodobało, jak to wygląda u mnie teraz. Może żeby trochę żeby Was zachęcić i dać Wam kilka rad, jak to robić żeby było bezpiecznie i miło.

Recenzje: karma Ontario

Nasze ostatnie testy dla tegorocznego Top for Dog'a. Otrzymaliśmy karmę Ontario w dwóch wersjach: Kermit testował Ontario Adult Large 7 Fish & Rice, Sonia natomiast Ontario Senior Mini Lamb & Rice. Paczka od Ontario była dla nas lekką niespodzianką. Firma sama dopasowała rodzaj karmy do moich psów. W przypadku Kermita trafili idealnie - duży pies z wrażliwym układem pokarmowym, w związku z tym nieuczulająca rybka. Dla Soni dostałam wersję Senior Mini - ja mojej Małej Czarnej jeszcze nie uważam za seniorkę, ale nie ma co się oszukiwać, według standardów wiekowych jest już na granicy ;).