11.06.2017

Krajowa Wystawa w Wąwolnicy


Wczoraj pierwszy raz zabrałam Everka na wystawę :). Razem z Izą, Marcinem i Mango wybraliśmy się do Wąwolnicy na krajówkę. Ever pierwszy raz, w klasie młodszych szczeniaków. Sędzinie bardzo się spodobał, mówiła same najlepsze rzeczy o nim, że piękny, super się zapowiada i że świetnie zsocjalizowany [PS. prawie w ogóle nie socjalizowany, on po prostu taki jest ;)]. Jestem niesamowicie zadowolona z jego zachowania w takich miejscach, o czym mówiłam już po zawodach obi w Rzeszowie i po grupowym fotospacerze. Chłopak jest baaardzo grzeczny, pewny siebie, odważny. Nie przeszkadza mu że przebywa cały dzień w upale w wydawałoby się stresujących warunkach. Jak czekamy i nic nie robimy to po prostu wycisza się, leży i odpoczywa. Jak trzeba to momentalnie włącza się i pracuje, nagle przechodzi w tryb - gotowy, skupiony i szybki. Idealny? Jestem przekonana że idealny <3.
sędzia: Iwona Gisterek

opis: 5-cio miesięczne, śliczne szczenie o typowej głowie, bardzo dobrej górnej linii, typowym kątowaniu, głębokiej klatce piersiowej, wydajnym ruchu, świetnie socjalizowane.

Wychodziliśmy też na ring główny na finał z młodszymi szczeniakami :).
Wystawiałam też rudzielca Mango :). Z tym tollerkiem i jego właścicielką spotykamy się na treningi, kiedyś trochę obi, teraz ogólnie praca w rozproszeniach i nadrabianie socjalu, bo po ostatnich wystawach wyszło bardzo słabo. Mango jest mocno emocjonalnym i wrażliwym psem, do tego strachliwym. Pracowaliśmy nad skupieniem i pracą w każdych warunkach, i tolerowaniem obcych ludzi których Mango bardzo się bał. W końcu zdecydowaliśmy że to ja wyjdę z nim na ring na wystawie, nie Iza. Celem było wyeliminowanie stresu przewodnika. Efekt wyszedł całkiem nieźle :) był zgaszony, ale był w stanie pracować i dał się dotknąć sędziemu. Chociaż przysunął się do moich nóg, ale nie spanikował i nie uciekł. Na poprzedniej wystawie Iza zeszła z nim z ringu, bo nie miała w ogóle z nim kontaktu kiedy spanikował. Wczoraj dostał doskonałą w młodzieży i wychodził na bisy :).


1 komentarz:

Polecany post

Aport zabawki

Pies zwiewa z szarpakiem po wygraniu go, kładzie się i gryzie fajną piłkę, po złapaniu dysku leeeeci zrobić z nim wielką rundkę dookoł...