19.02.2018

Recenzje: zabawki Zolux


Sklep Fera.pl przekazał nam do testowania kolejne zabawki. Tym razem: piszcząca piłka z TPR i kauczukowa trzeszcząca kość. Już przez jakiś czas moje psy się nimi bawią, więc pora na zdanie relacji.

Na początek piłka


Piłka z termpolastycznej gumy. Robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, jest elastyczna, łatwo się zgniata, fajnie odbija i ma piszczałkę. Materiał z którego jest wykonana jest bardzo fajny, nie zostają na niej żadne ślady zębów. Odlana z jednego kawałka gumy, nie ma co się rozkleić. Jest trochę śliska ale psom łatwo ją trzymać dzięki nieregularnej powierzchni. Mamy większą wersję, średnica 7,5 cm. Idealny rozmiar dla Evera i Kermita, Sonia też nawet sobie radzi bo nie wyślizguje jej się z pyska. Piłka przypomina mi trochę Konga Squeezz.

Czar trochę prysł kiedy dostał ją do pyska Everest. Ścisnął dwa razy i piszczałka padła. No cóż. Dalej podoba się psom, dalej się odbija, można ją glimać i wydaje przy tym syczące dźwięki. Będzie unosiła się na wodzie, ale przez piszczałkę będzie ją zasysać do środka, więc raczej do wody nie polecam. Miałam na telefonie filmik jak Kermit memłał ją na śniegu, i kiedy zassała śnieg i ślinę to zaczęła wydawać dziwne dźwięki ;). Niestety nie pokażę, nie pośmiejecie się, bo mój telefon jakiś czas temu zbuntował się i sformatował kartę pamięci. Mam tylko ten w którym wydaje mu się że przeciśnie ją przez kaganiec:

Post udostępniony przez Adriana Jaworska (@adrianajaworska)

Podsumowując:
+ fajnie się odbija
+ wytrzymała, zero śladów zębów
+ podoba się psom, materiał jest fajny do gryzienia
- piszczałka padła od razu 


Piłka można kupić na Fera.pl pod linkiem: https://fera.pl/zolux-zabawka-tpr-pop-pilka-7-5-cm-rozowy.html.
Dostępny jest też mniejszy rozmiar i turkusowy kolor.

Drugą zabawką którą testowaliśmy była kość:
Miękka guma, w środku ma prawdopodobnie kawałek plastiku podobnego do butelki. Coś w stylu tych piłek crackle, trzeszczy kiedy pies ją gryzie. Ever jest tym faktem zachwycony :). Nie ma dużych otworów przez które byłoby widać ten plastik, nie ma też możliwości żeby popękał, wydostał się na zewnątrz i zranił psa, czyli pies może sobie gryźć a zabawka w pełni bezpieczna. Przeznaczenie raczej jako gryzak, ale my jej używaliśmy jako wielofunkcyjnej zabawki. Przede wszystkim testowali ją Ever z Kermitem. W domu dostawał ją czasem Ever do zajęcia się sam sobą, kiedy sobie leży pod stołem a ja jestem czymś zajęta, albo kiedy w ciągu dnia zamykam go w klatce. Na treningach do aportowania i niezbyt szalonego przeciągania.

Przyznam że jak pierwszy raz wzięłam ją w rękę to pomyślałam że ona chyba za wiele nie wytrzyma... materiał wydał mi się łatwy do rozerwania zębami, szczególnie tu na środku gdzie jest cienki. Wzięłam na spacer, zrobiłam zdjęcia i wtedy powiedziałam sobie: "zdjęcia mamy to teraz możemy już jej nie oszczędzać". Szarpaliśmy się nią, zabierałam ją na treningi obi jako nagrodę, pozwalałam psom znęcać się nad nią. Jedyne ślady to lekkie wgłębienia po zębach na końcach kości. Zero dziur, wyrwanych kawałków czy zadziorów. Po kilku zabawach wypełnienie się zgniata i piłka trzeszczy mniej niż na początku, ale to normalne dla takich zabawek.

Podsumowując:
+ zrobiona z miękkiej ale trwałej gumy
+ może służyć jako gryzak, aport albo do przeciągania jeśli pies uważa na twoje palce
+ wytrzymała chociaż na taką nie wygląda, nam nie udało się na razie jej zniszczyć
+ psy ją lubią


Jest dostępna w kilku rozmiarach i kolorach, ale wysyłanych losowo przez sklep.
Tutaj link do takiej jak nasza - https://fera.pl/zolux-zabawka-kauczukowa-kosc-chrupiaca-17-cm-rozne-kolory.html
Tutaj inne rozmiary: średnia i mała.

Z obydwu zabawek jestem zadowolona i na pewno jeszcze nam posłużą :)
1 komentarz:

  1. No i znowu kolejka rzeczy do kupienia się wydłuży... Eh, trzeba zebrać kasę na zbiorowe zamówienie tego wszystkiego ;)

    OdpowiedzUsuń

Polecany post

Aport zabawki

Pies zwiewa z szarpakiem po wygraniu go, kładzie się i gryzie fajną piłkę, po złapaniu dysku leeeeci zrobić z nim wielką rundkę dookoł...