szkolenia


Kursy, treningi i seminaria u nas w PROSPEKCIE! 
Dysponuję ogrodzonym placem treningowym. Mieści się w miejscowości Firlej (lubelskie, powiat Lubartowski), przy ul. Łąkowej. Mapka - https://goo.gl/maps/3vGUxP8Rjgk.
Jestem elastyczna i mogę również dojeżdżać do kursantów (za zwrot kosztów dojazdu jeśli dalej, wszystko do dogadania). Treningi codziennego posłuszeństwa, szkolenia ze szczeniakami i innymi psami które potrzebują socjalizacji odbywają się zazwyczaj w różnych miejscach, w formie spacerów. Zależy mi aby psy uczyły się skupienia na właścicielu w sytuacjach życia codziennego, a nie prawie sterylnych warunkach na poznanym placu. Wszystkie kursy jak dotąd prowadzę indywidualnie. 

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


S E M I N A R I A :

w planach: 

odbyły się:


*  *  *S Z C Z E N I A C Z K O W O

Socjalizacja szczeniaków ze światem, poznawanie nowych miejsc, bodźców w kontrolowany sposób. Budowanie wartości przewodnika, skupienie na nim, motywacja. Nauka poprawnej zabawy z właścicielem. Podstawowe komendy, wstęp do dalszego szkolenia.

Dla szczeniaków w wieku 2 - 6 miesięcy

*  *  *
C O D Z I E N N E    P O S Ł U S Z E Ń S T W O

Skupienie na właścicielu, podstawowe komendy i nauka wykonywania ich w różnych miejscach, w rozproszeniach życia codziennego. Nauka chodzenia na smyczy, przywołania itp. Poziom dostosowywany do konkretnego psa.

Dla wszystkich psów które skończyły 6  miesięcy. 

*  *  * F U N D A M E N T Y    S P O R T Ó W

Budowanie psiej motywacji, koncentracja na właścicielu, rodzaje nagród (jedzenie, zabawa, nagroda socjalna, środowiskowa) i nauka przechodzenia miedzy nimi, nauka poprawnej zabawy, praca w popędzie łupu, aport, sygnały nagrody i jej braku, samokontrola. Wszystko co jest potrzebne zarówno do obedience, dogfrisbee, agility i innych... a także bardzo procentuje w codziennej relacji z psem.

Dla wszystkich psów które skończyły 4 miesiące. 

*  *  * 
D O G F R I S B E E

Od podstaw, budowania motywacji, wzmacniania aportu, po pierwsze freestylowe tricki i dystansowe rzuty. Z psem pracujemy m. in. nad wymianą zabawek, pewnym chwytem, przynoszeniem. Właściciel bez psa uczy się technik rzutowych. Docelowo składamy wszystko w całość :). Cały czas pilnując żeby robić to co jest bezpieczne dla psa.

Dla wszystkich zdrowych psów które skończyły 10 miesięcy (młodsze szczeniaki z ambitnymi właścicielami zapraszam na fundamenty sportów), znają podstawy posłuszeństwa i wykazują chęć zabawy z właścicielem. 

*  *  * 
P O D S T A W Y    O B E D I E N C E

Koncentracja, motywacja, samokontrola, słuchanie, rodzaje nagród (jedzenie, zabawa, nagroda socjalna, środowiskowa) i nauka przechodzenia miedzy nimi, sygnały w treningu, hasła nagrody i jej braku, jasna komunikacja z psem, aport. Wstęp do nauki ćwiczeń: nauka pozycji przy nodze, praca blisko właściciela, początki wysyłania od właściciela, praca w odległości, target, wysyłanie do leżącej zabawki, obieganie pachołków, przywołanie - prędkość, stabilne trzymanie w pysku przedmiotów itd.

Dla wszystkich psów które skończyły 4 miesiące. 

*  *  * 
O B E D I E N C E 

Przygotowanie do zawodów w klasach 0 i 1, i/lub egzaminu PT1 wg regulaminu ZKwP. 
Nauka ćwiczeń z poszczególnych klas, nauka łańcuchów zachowań, wzmacnianie nagrody socjalnej, przyzwyczajanie do elementów zawodów - competition training (sędzia, komisarz, nowe miejsce itd.), rozproszenia - over training. 

Dla wszystkich psów które ukończyły kurs podstaw obedience lub fundamentów pracy.*  *  *

R O Z W I Ą Z Y W A N I E    P R O B L E M Ó W 
(ciągnięcie na smyczy, uciekanie, zachowania agresywne, lęki) 
 Indywidualny kontakt i konsultacje. Dopasowuję plan działania do konkretnych przypadków, jeśli stwierdzę po kilku treningach, że problem psa przerasta moje umiejętności, polecę innego zaufanego szkoleniowca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz