23.12.2016

Pokaz w szkole w Lublinie


14 grudnia razem z dwoma dziewczynami z naszego wolontariatu: Alicją i Violą, byłyśmy w 23 Szkole Podstawowej w Lublinie. Prowadziłyśmy dwie lekcje u dwóch klas, opowiadałyśmy o wolontariacie. Ja i Sonia robiłyśmy jak zwykle mały pokaz sztuczek z elementami obi, ja sama próbowałam dzieciakom powiedzieć coś o tym, że pieski ze schroniska takie jak Sonia też można szkolić, że ucząc tego wszystkiego psa używamy w większości nagród i pokazać radosną Sonunię, która robi to wszystko bo lubi i bo chce, nie jest do niczego zmuszana. Viola, która niedawno zdobyła uprawnienia dogoterapeuty, opowiedziała na czym to polega i razem z Dinkiem pokazała jak dobroczynny wpływ psy mogą mieć na dzieci.

Sama Sonia - takie pokazy to tylko formalność dla niej, a ja na nie idę z pełnym zaufaniem do mojego czarnego psa :).


3 komentarze:

 1. Super! Z ciekawości się zapytam: do takich szkół ktoś Was zaprasza?

  daisysportingyork.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa, inicjatywa i nareszcie zajęcia z ZAMYSŁEM, które zasługują na miano edukacyjnych. Gdzie nikt nie zamęcza psów, a każdy czuje się bezpiecznie w swojej przestrzeni. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniale! :) Jedno z moich marzeń to taki występ w szkole wraz z Zulą, może kiedyś się uda :)
  Pozdrawiamy!
  http://czekoladowy-team.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Polecany post

Aport zabawki

Pies zwiewa z szarpakiem po wygraniu go, kładzie się i gryzie fajną piłkę, po złapaniu dysku leeeeci zrobić z nim wielką rundkę dookoł...