27.07.2018

Dostawianie do nogi z aportem


Dla wielu psów najtrudniejszy element do pojęcia w ćwiczeniach klas 0 i 1 obedience to dostawienie się do nogi z aportem. Postanowiłam nagrać filmik, trochę na cześć tego jak się cieszę że Ever zaczął to łapać :D. To nie jest tutorial, tylko bardziej inspiracja, zbiór różnych metod które ja znam i które mogą być pomocne.Dla wielu psów bardzo trudne jest łączenie dwóch czynności równocześnie, w tym wypadku dostawianie się do nogi i pamiętanie o tym żeby stabilnie trzymać coś w pysku. Ważne że najpierw uczymy samego dostawiania i samego trzymania, a próbując to łączyć nagradzamy drobne kroczki do celu.

W drugiej części nagram o podejmowaniu aportu, budowaniu prędkości i wyczekaniu gdy aport jest rzucany. W planach mam podobne filmiki o zmianach pozycji, pozycjach z marszu, może kwadracie.

2 komentarze:

  1. Instrukcja pierwsza klasa :) Pamiętam jak uczyłam dostawiania z koziolkiem Triko i Majla , trochę nam zeszlo. Wykorzystywałam pierwszy sposób i przy obu wypalilo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobra instrukcja ! Wygląda na trudne ćwiczenie i pewnie tak jest, ale wychodzi ci super.

    OdpowiedzUsuń

Polecany post

Aport zabawki

Pies zwiewa z szarpakiem po wygraniu go, kładzie się i gryzie fajną piłkę, po złapaniu dysku leeeeci zrobić z nim wielką rundkę dookoł...