KOMUNIKACJA - kurs online


Co autor miał na myśli ucząc psa aportowania zabawki? 
I skąd pies ma to wiedzieć?


W pracy z psami, bardzo bardzo dużo uwagi poświęcam dłubaniu w podstawach. Lubię to i cenię sobie ogromne znaczenie mocnych fundamentów, w budowaniu na nich dalszego treningu i relacji. To od nich zależy, czy to co będziemy próbowali stawiać dalej, będzie trwałe. 


Kiedy uczę się czegoś sama, uwielbiam tą wiedzę segregować, porządkować, tworzyć notatki a potem ich skróty, nadawać etykiety i upraszczać jak najbardziej ten zbiór wiedzy. Dlatego jakiś czas temu na studiach zamieniłam wszystkie moje zeszyty na segregatory i skoroszyty. Dlatego też na wszystkich seminariach i warsztatach dotyczących szkolenia psów i sportu mam ze sobą notatnik. Dlatego mój trenujący pies ma swój dzienniczek w którym planuję i monitoruję moją pracę z nim. Dlatego też, żeby uporządkować sobie w głowie ogrom wiedzy o fundamentach pracy, który spłynął na mnie kilka lat temu, rozpisałam to sobie dokładnie w taki sposób:

Ze schematu wyżej wynika że: motywacja jest jak pedał gazu, kontrola jak hamulec, a komunikacja… to kierowca, który decyduje o tym, który pedał wciska i z jaką siłą. Naucz się być dobrym kierowcą - naucz się zarządzać treningiem swojego psa, tak aby stać na tej linii równowagi, a przynajmniej próbować :).

Pogadałam do Was obrazami, ale do rzeczy...
W tym kursie poruszam temat komunikacji przewodnika z psem. Rozbieram go na czynniki pierwsze i obserwuję pod różnymi kątami, z różnych stron.>> Spis treści kursu:


Kilka słów o moim systemie
T.1. Markery nagrody
     Ćwiczenie 1.
     Ćwiczenie 2. FAQ
T.2. Hasło Końca Pracy
     Ćwiczenie 3. 
     FAQ
T.3. Hasło Braku Nagrody
T.4. Samokontrola
     Ćwiczenie 4. 
     Ćwiczenie 5.
T.5. Komunikacja w Zabawie
     Ćwiczenie 6.
     Ćwiczenie 7. 
     FAQ
T.6. Zaawansowana Komunikacja w Zabawie
     Ćwiczenie 8.
     Ćwiczenie 9.
T.7. Markery Nagrody c.d.
     Ćwiczenie 10. 
     Ćwiczenie 11.
T.8. Imię
     Ćwiczenie 12.
     Ćwiczenie 13. 
     Ćwiczenie 14. 
     Ćwiczenie 15. 
     Ćwiczenie 16.
T.9.  Zostań, Poczekaj, Zatrzymaj się 
T.10. Komendy Codzienne vs Sportowe 
Zakończenie

_____________________________

FAQ czyli częste pytania


>>> Jak dokładnie przebiega kurs?

Formuła kursu trochę wzorowana na takich spoza tematyki pracy z psami (chociaż i psie kursy w tej formie zaczęły się pojawiać). Kupując kurs otrzymujesz zestaw 10 filmów (+ film wstęp, więc w sumie 11) i plik PDF, i wszystko przerabiasz w swoim tempie. Trochę tak jakby kupić książkę, tylko multimedialnie, w książce nie da się zobaczyć jak wyglądają ćwiczenia.


>>> Czy mogę kupić kurs w późniejszym terminie? 

Tak! Będzie on na stałe wisiał na stronie.


>>> Czy z kursu dowiem się jak motywować psa do pracy?

Nie. To jest temat na kolejny kurs (myślę o tym, aby pojawił się w przyszłości, jeśli będzie zainteresowanie).
Polecany post

Aport zabawki

Pies zwiewa z szarpakiem po wygraniu go, kładzie się i gryzie fajną piłkę, po złapaniu dysku leeeeci zrobić z nim wielką rundkę dookoł...